среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Цел свет му се плаши на овој Александер: Отишол во затвор како силувач, излегол како ММА-ѕвер

Александар Емилијаненко, 36-годишниот брат на познатиот и славен руски борач Федор, ја оствари 26-ата победа во кариерата и тоа на многу импресивен начин – нокаутирајќи го Полјакот Симон Бајор уште во првата рунда.
Ова му е трета победа со нокаут во првата рунда по излегувањето од затвор.
Алекс излегол од затвор во 2016 година, откако ја отслужил казната од година и пол поради силување.
Во ММа-кариерата има 26 победи и 7 порази.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top