четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 69 ново

Сообраќајка во Тетово: Девојка од Косово се бори за живот

Дваесет и едно годишна девојка од Косово се здобила со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа што се случила вчера на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во Тетово. Несреќата се случила кога патничко моторно возило „Голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.Р.(59) од Тетово се судрило со патничко моторно возило „Цитроен Ц3“ исто така со тетовски регистарски ознаки, управувано од Н.Р.(29) од Тетово.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобилa сопатничката од возилото „Голф“ Н.Н.(21) од Р.Косово, која по укажаната лекарска помош во Клиничка болница Тетово е префрлена во Комплекс клиники “Мајка Тереза” Скопје. Извршен е увид на местото на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top