среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Саша Поповиќ го ограбил пријател од естрадата: Точно го знаел секој милиметар во куќата

Српскиот „Курир“ денеска пишува дека пријател од естрадата најверојатно го ограбил Саша Поповиќ и неговата вила, бидејќи точно знаел до најситен детаљ до кога нема да биде дома и каде се сите работи во куќата.

Според порталот, непознати лица завчера упаднале во куќата на Саша кога ќерка му славела 19. роденден. Знаеле каде е сефот, каде е накитот и парите, а пленот е 100.000 евра.

Била однесена и важна документација за Гранд.

Се трага по сторителите на спектакуларниот грабеж.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top