среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Почина поранешниот атлетичар Атанас Кираџиев

Македонскиот спорт остана без еден од своите најистакнати атлетски работници, Атанас Кираџиев.

Поранешниот долгогодишен македонски атлетичар и гимнастичар почина денеска, информираат од атлетскиот клуб „Ендуранс“.

– Македонската атлетика и нашиот тим загубија еден голем атлетски работник. Атанас Кираџиев – стартерот без кој стартовите на големите трки повеќе нема да бидат исти – информираат од клубот.

Атанас, љубовта кон атлетиката ја пренесе и на неговите две деца, шампионот на Македонија во маратонско трчање, Александар Кираџиев како и националната рекордерка Весна Кираџиева.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top