среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Ограбена аптека на Зегин под железничка

Маскиран разбојник со пиштол ограбил аптека. Од вработените тој го одзел дневниот промет.

Како што соопшти МВР вчера околу 21 часот на улица „Кузман Јосифовски Питу“ кај железничка станица во аптека „Зегин“, маскирано лице со закана со пиштол извршило разбојништво над двајца вработени одземајќи го дневниот промет.

Од полицијата информираат дека превземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top