вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 109 ново

Жените му честитаа 8 Март на пајакот (ВИДЕО)

Иако помина доволно време за да стивне возбудата и кај оние кои веруваат дека полицајката самата се удрила од пајакот и кај оние кои не веруваат, 8 Март е доволно добар повод да ги потсетиме насилниците дека жените не се понежниот пол, кој еден ден во годината заслужува мала почит и уште помало букетче.

Патем, насилството врз жените, непочитувањето и нерамноправниот и некоректен однос кон нив го забрзуваат венеењето на цветчето што им го подаривте денес.

Пиперка Ајварка

*** Целта на „Двоглед“ е да се сврти вниманието на одредени појави во општеството. Секоја сличност со вистинските луѓе и институции е случајна.

*** The aim of "Dvogled" is to draw attention to certain phenomena in society. Any similarity to actual persons and institutions is merely coincidental.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top