среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Украдени 1.300.000 денари од банка во Гостивар

Вчера околу 12 часот непознат маскиран сторител извршил разбојништво во банка на ул.„Гоце Делчев” Гостивар.

Сторител со закана со пиштол од вработените одзел околу 1.300.000 денари, по што со возило побегнал во непознат правец, соопшти МВР.

Полициајта презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top