вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 109 ново

Педесетина автомобили направија карамбол на снегот (ВИДЕО)

Во сојузната американска држава Ајова се случи страшен карамбол откако дојде до судир на педесетина автомобили на магистрален пат.

Со намалена видливост и силни снежни наноси најпрво еден автомобил изгуби контрола на патот, па по него како на филмска лента се редеа и трупаа автомобили во купот.

Несреќата се случи во централниот дел на Ајова, а загина Дана Истер, возач на автобусот, а петмина завршија со телесни повреди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top