среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 100 ново

Хари Мата Хари доби снаа – се ожени Мак Варешановиќ!

Сараевскиот пејач Хари Варешановиќ, основач на групата Хари Мата Хари, го ожени вонбрачниот син, Мак.

Мак Варешановиќ(25) и неговата избраничка Ружа Недиќ се венчале во Сараево во круг на семејството и пријателите.

Инаку Хари од првата сопруга Аида со која има две деца, ќерката Наѓа и синот Дамир, се развел откако се дозна дека пејачот го има вонбрачниот син Мак, но сите останале во коректни односи.

Хари потоа се оженил со Јасминка Иштук во 2010 година во Хрватска.

Покрај се, тој е грижлив татко и не ги запоставува своите деца.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top