четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 72 ново

Уште една несреќа вечерва: Сообраќајка во Радишани, нема повредени

Сообраќајна несреќа се случи вечерва во Радишани, кога две возила од марките „бе-ем-ве“ и „рено“ се судрија во близина на расадникот. Споед информациите од терен, во несреќата нема повредени и причинета е само материјална штета.

извор/фото:макфакс

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top