понеделник, 19 март 2018 | Вести денес: 101 ново

Откриена причината зошто нема фрлено сол на подмрзнатите скопски улици

Откриена причината зошто градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, не фрли сол на скопските улици.
Последиците се катастрофални, сообраќајки, повредени, излизгани граѓани. Но сепак, скопскиот татко има објаснување зошто е тоа така.

Шилеговача

*** Целта на „Двоглед“ е да се сврти вниманието на одредени појави во општеството. Секоја сличност со вистинските луѓе и институции е случајна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top