петок, 21 септември 2018 | Вести денес: 115 ново

Забрана за камиони од Струга кон граничниот премин Ќафасан

Патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан забранет за камиони.

Како што информираа од АМСМ, забраната за движење на тешки товарни возила е во важност од 16 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top