вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 109 ново

На гостиварчанец му ја ограбија куќата: Крадецот точно знаел каде се парите

Во 12 часот и 15 минути во Полициската станица Гостивар, 47-годишниот Б.М. од селото Чајле, гостиварско, пријавил дека во вечерните часови од страна на непознат сторител извршена е тешка кражба во неговата куќа.

Сторителот влегол во куќата и без да изврши пребарување по собите, од фиока во спалната соба на приземјето одзел поголема количина разновиден златен накит (лири, алки, обетки, прстени и останат вреден накит), а потоа го напуштил лице местото.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top