петок, 21 септември 2018 | Вести денес: 117 ново

Пијалог кој проверено согорува калории и симнува килограми

Ви претставуваме рецепт за напивка што ќе ја задоволи вашата потреба за храна (поради својата хранлива вредност), но истовремено ќе го топи и вишокот килограми. Станува збор за комбинација на активни состојки што го забрзуваат метаболизмот и го чистат организмот од отровите и од вишокот маснотии наталожени во телото.

Како и кај секоја диета, важно е дисиплинирано да се придржувате до пропишаните размери и начини на употреба. Ако ја консумирате напивката редовно, резултатите ќе се покажат за помалку од еден месец.

Состојки: шолјичка сок од домати, 1/4 шолја лимонов сок, лажиче рендан ѓумбир, 1 луто пиперче, две стебла целер (со средна големина)

Приготвување:

Помешајте сок од домати, лимонов сок, ѓумбир и мелено луто пиперче. Ќе добиете 220 мл пијалак. Послужете го во стаклена чаша и консумирајте го грицкајќи ги стеблата целер.

Помеѓу оброците испијте три чаши од напивката. Ако направите повеќе, чувајте го во ладилник. Настојувајте секогаш да имате свеж целер при рака.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top