вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 109 ново

Двајца застрелани на железничката станица во во Цирих (фото+видео)

Две лица се застрелани во близина на главната железничка станица во Цирих пред седиштето на УБС банката.

Во тек е итрагата ,а како што пренесуваат медиумите, може да се видат две неподвижни тела на тротоарот . Нивната состојба не е потврдена.

Полицијата го блокира приодот клон железничката станица и целиот реон , каде има бројни банки .

15 полициски возила со специјалци се на местото . Според очевидците , можеле да се слушнат четири или пет истрели.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top