среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Шехтански до Шилегов: Како што го отстрани Ќосето, отстрани гo двоглавиот орел и УЧК во Чаир

Лидерот на политичката партија ТМРО, Ванчо Шехтански, очекува скопскиот градоначалник Петре Шилегов да постапи по одлуката од февруари 2016, а која се однесуваше на како што вели „споменикот на УЧК“, кој е дивоградба во скопската населба Чаир.

Тој го повика градоначалникот на Скопје, исто како што го отстрани спомениот на Андон Лазов Јанев – Ќосето, да го отстрани и споменикот на УЧК во Чаир за кој вели дека е дивоградба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top