петок, 21 септември 2018 | Вести денес: 115 ново

Промоција на публикација „Римски театар-Скупи“

Публикација „Римски театар – Скупи“ (истражувања 2013-2016) ќе биде промовирана денеска во Музеј на град Скопје.

Промоцијата на публикацијата од повеќе автори, ја организира Музејот на град Скопје и Филозофскиот факултет. Промотор ќе биде проф. д-р Елица Манева.

Рецензенти се проф. д-р Елица Манева и проф. д-р Виктор Лилчиќ Адамс. Издавач на промоцијата е Музејот на град Скопје.

Издавањето на публикацијата е реализирано со финансиска поддршка од Министерството за култура и е помогнато од Управата за заштита на културно наследство, Музејот на град Скопје и Филозофскиот факултет

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top