вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 109 ново

Ова е прилепчанецот кој освои половина милион евра на спортска (фото+видео)

Неделниот весник “Зенит” објави видео од прославата на прилепчанецот Ване Лесновски, кој доби 500.000 евра на спортска прогноза.

Како што се дознав добивката Ване ја остварил преку 7 добитни тикети, на кои вложил вкупно 300 денари.

Иако претходно се зборуваше дека тој тие тикети ги заменил за 235.000 евра, самиот Ване пред камерата на “Зенит” вели дека освоил половина милион евра.

Маркукуле стигна до добитниот тикет, а според тоа што се дознава на него се погодени 23 парови, иако на тикетот се прикажани 20.

Ване тикетот го уплатил на 24.01.2018, но сега зеде добивката!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top