вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 109 ново

Раша тудеј не знае кој е Заев (ВИДЕО)

Руската новинска мрежа „Раша тудеј“ направи гаф во известувањето за вчерашната средба на премиерот, Зоран Заев, со германската канцеларка, Ангела Меркел. Според вестите на германски, Меркел се сретнала со претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов.

Подоцна вестите беа коригирани, но неколку часа по завршувањето на прес-конференцијата, во насловот на видеото се уште стоеше дека Меркел се сретнала со Иванов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top