среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Еве како Ердоган ги третира своите пријатели и непријатели (фото – видео)

На социјалната мрежа на Фејсбук се поајви фотографија од тоа како турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган ги третира своите гости.

Имено, на објавената фотографија е направена споредба од негови високи гости кои што престојувале во официјална посета на Турција, како Путин, Меркел исто како и нашиот државен врв, премиерот Зоран Заев, поранешниот премиер Никола Груевски и претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов.

Од сликата може да се заклучи многу. Имено, покрај гостите стои знаме на нивната држава, а крај некои не.

Остнува на вас да заклучите кој и како ги пречекал и угостил, а тоа е многу лесно да се заклучи.

На видеото подолу пак, може да погледнете како беше пречекан претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов, кога пред неколку дена пристигна на својата посета на Турција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top