среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Угриновски: Трагедијата на Кајмакчалан можеше да се спречи, но не е сега време да кажеме како

Претседателот на Федерацијата на планинарски спортови, Јовица Угриновсвки во вечерашното гостувње на телевизија 24 рече дека трагедијата на Кајмакчалан во која загинаа Калина и Александат можела да се спречи.

-Да, можеше да се спречи. Но, нема сега да кажеме како. Да го оставиме јавното обвинителство да си ја заврши работата, па потоа ќе го откриеме тоа, рече Угриновски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top