вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 109 ново

Мицкоски: Губат сите луѓе овде, не губат политичарите

За девет месеци Владата реализираше очајно ниски 42% од планот 3-6-9 за пристап во ЕУ, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервјуто за 24 Вести.

-Овде имаме ние документ од Владата, јас го земав со мене, за да го презентирам. Презентиран е на владина седница, пред неколку дена, на 15.02.2018 година . Ова е документ, нацрт-записник во кој што се дава осврт на она што се вели 3-6-9 план. Во овој момент, деветката завршува, вие имате нецели 42 проценти од она што сте се обврзале во овој план 3-6-9 да го реализирате, реализирано. Еве, ова е резултатот, 42 проценти, губат сите луѓе овде, не губат политичарите, рече Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top