вторник, 19 јуни 2018 | Вести денес: 2 ново

Транспортерите напладне ќе го блокираат патот од Кавадарци кон мотел Дреново

­ Членови на Здружението на транспортери и кипери „Кипер” од Кавадарци денеска ќе го блокираат патот од Кавадарци кон мотел Дреново во периодот од 12 до 15 часот, информираат од СВР Велес.

вПретседателот на „Кипер” Трајче Пејовски потсетува дека протестираат бидејќи од страна на „Фени индустри” не им се исплатени околу четири милиони евра за пренос на руда.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top