понеделник, 24 септември 2018 | Вести денес: 105 ново

Ивор Мицковски: Ве поздрави Кујтим Салиу, кому сте му дале 2,4 милиони денари за манифестација пријавена во празен стан

По неколкуте скандалозни случаи во кои Министерството за култура одобрувало средства за стари проекти, но и на лица кои воопшто не конкурилале, екс-функционерот на СДСМ Ивор Мицковски на Твитер објави фотографија за која пишува дека на извесен Кујтим Салиу му одобриле 2,4 милиони денари за манифестација пријавена во празен стан бидејќи тој живее во Америка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top