недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 3 ново

Албанското знаме гордо се вее во Прилеп!!? Случајно или провокација (фото)

Албанско знаме високо развиорено на плоштадот во Прилеп каде се одржува карневалот “Прочка 2018”.

Се работи ли за провокација или за учесници на карневалот од Албанија?!

Извор: Маркукуле

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top