среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Автомобил излета од автопатот Скопје-Тетово: Повредени пет лица, меѓу нив две деца

Пет лица се повредени од едно потешко во сообраќајна несреќа која околу половина час по полноќ се случила на автопатот Скопје-Тетово.

Од полицијата информираат дека А.Е.(45) од Тетово, управувајќи патничко моторно возило „Рено“ со тетовски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Л.Џ.(71), која е префрлена во Комплекс клиники “Мајка Тереза” за понатамошно лекување, додека со телесни повреди се здобиле возачот и сопатниците М.Е. (42) и две деца на возраст од 13 и 15 години, информираат од МВР.

Полициски екипи извршиле увид на местото на несреќата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top