вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 109 ново

3 годишно девојче премрзнало пред градинка – воспитувачките заборавиле да го внесат внатре

Три годишно девојче било пронајдено мртво пред градинка во Москва.

Наставничките ги изнеле децата за да си играат со снегот и по некое време ги внеле децата назад во градинката но едно три годишно девојче било заборавено во дворот, по неколку аса наставниките го пронашле девојето премрзнато.

Температурата изнесувала -5 степени Целзиусови.

Полицијата спровела истрага и вработените во градинката биле испрашувани од страна на полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top