понеделник, 24 септември 2018 | Вести денес: 105 ново

Трагедија во семејството на Колинда: Нејзината ќерка итно пренесена во болница

Хрватската лизгачка Катарина Китаровиќ (17), ќерка на хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ, во четвртокот како итен случај завршила во една болница во Загреб поради слепо црево.

Катарина веднаш била оперирана и во моментов заздравува. Според пишувањето на порталот 24 сата, немало никакви компликации и младата спортистка се чувствува добро.

Ќерката на Колинда реди успеси на меѓународните натпреварувања во уметничко лизгање и важи за една од најталентираните уметнички на мраз на овие простори.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top