понеделник, 24 септември 2018 | Вести денес: 105 ново

Исчезна 14-годишно девојче од Струмица – семејството моли за помош

Семејство во Струмица во паника, исчезна 14-годишно девојче. Како што информираат од МВР, во Сектор за внатрешни работи Струмица на 14-ти овој месец О.Д. пријавил дека истиот ден од дома во непознат правец се оддалечила неговата 14-годишна ќерка.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top