вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 109 ново

Шилегов: За многу вино нека е!

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов упати честитка до сите православни граѓани по повод големиот верски празник Св. Трипун

Злобната

*** Целта на „Двоглед“ е да се сврти вниманието на одредени појави во општеството. Секоја сличност со вистинските луѓе и институции е случајна.

*** The aim of "Dvogled" is to draw attention to certain phenomena in society. Any similarity to actual persons and institutions is merely coincidental.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top