сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 50 ново

Се каравме, се миревме, а сега ќе се земеме – и Филип Божиновски се жени (ФОТО)

И младиот пејач Филип Божиновски се кандиса – ќе се жени. Новиот Тоше, како што го нарекоа регионалните медиуми младиот пејач од Скопје, јавноста го запозна како еден од натпреварувачите од Македонија кои учествуваа во регионалното шоу „Ѕвездите на Гранд“.

„После 12 години љубов,после 12години разбирање, караници, преубави моменти поминати заедно… дојде време да започнеме ново поглавје во нашиот живот.
Денес ме направи најсреќен човек на светот, мојата Sanja Mitrovska кажа ДА 💍“, ја спорели среќата со своите следбеници 26-годишниот пејач.

Филип Божиновски: За мене ова еден убав почеток

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top