сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 50 ново

Ова е наследникот на Кире Лазаров (фото)

Кирил Лазаров во мај ќе наполни 38 години, но, според играта тој уште е меѓу најдобрите ракометари во светот.

Популарниот Кире објави фотографија на „Инстаграм” од неговиот син во ракометен дрес на тимот на Нант.

Благојче има 12 години и тој е гордоста на Кире, покрај Лана, помладата ќерка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top