среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 85 ново

Голем судир во Белград, повреден актерот Милан Васиќ

Милан Васиќ (38) и уште три лица се повредени во сообраќајна несреќа на автопатот Белград-Шид, во близина на хотелот „Ин“ на Нов Белград.

Во незгодата учестувале шест возила кои се престигнувале.

Повредените се пренесени во Воено-медицинската академија и засега не е позната нивната состојба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top