вторник, 21 август 2018 | Вести денес: 1 ново

Твитерџиите го „искинаа“ Богац за Свети Валентин

Градоначалникот на Карпош Стефан Богоев денеска организираше ручек за осамените лица по повод празникот Свети Валентин.

Популарниот Богац со овој гест практично ја продолжи традицијата на својот претходник, Стевчо Јакимовски, кој секоја година на Денот на вљубените се среќаваше со повозрасните жители на Карпош.

Богоев на дамите им подари рози, а со мажите наздрави со вино.

Се разбира, на ова твитерџиите не останаа рамнодушни.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top