недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 52 ново

Арамија фатен на дело на Клиника (ВИДЕО)

Корисник на Фејсбук сподели видеоснимка, на која е прикажано апсењето на арамија кој бил фатен на дело во кругот на Клиничкиот центар. Арамијата оперирал по автомобилите паркирани на паркингот на Кличнички, а на снимката се гледа дека го совладало клиничкото обезбедување, кое, според сведоци, им го предало арамијата на Алфите.
Арамијата наводно крадел чанти од автомобилите, а не бил ниту суптилен, автомобилите не ги отклучувал, туку ги кршел прозорците.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top