среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Во Охрид: Кираџија ja запалил куќата во кој живеел

Охридската полиција поднесе кривична пријава против 63-годишен охриѓанец за сторено кривично дело ,,Предизвикување општа опасност”.

Според полицијата, на 2 февруари година во Охрид во куќата каде пријавениот престојувал под кирија, истиот поради невешто користење на електричниот шпорет, предизвикал пожар, што ги зафатил предметите од покуќнината и покривот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top