среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Стружанка заработи кривична: Го нападнала сопругот со нож, го расекла на главата и челото

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Х.М. (41) од село Радолишта – Струшко за сторено кривично дело „Загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На 07.02.2018 година во село Радолишта во домот на Ј.Х. (70), при караница помеѓу пријавената и нејзиниот сопруг, којшто е син на Ј.Х., истата по упатени закани физички го нападнала Ј.Х., и со нож го расекла во пределот на главата и челото.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top