четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 17 ново

Крадец фатен на дело: Го уловиле во маркет во Мичурин со 50 украдени чоколади

Скопјанец кривично ќе одговара откако во понеделникот бил фатен по кражба во маркет лоциран во населбата Мичурин. Околку 14 часот вработените во маркетот повикале обезбедување откако го забележале крадецот.

Таму тој бил затекнат со поголема количина, околу 50 чоколади. Патролата на од обезбедувањето го предала на скопската полиција за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top