четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 4 ново

Сељакот кој заслужи „браво“

Вест за неверување – во скопскиот сообраќаен хорор се појави херој! И тоа од оние кои завршуваат на Ѕидот на сообраќајниот срам како најголеми сељаци. Момче од Скопје побрза самото да се шлапне на Ѕидот на срамот пред да го стори тоа девојката со белата јакна.

Извесен Игор од Скопје собра храброст и покажа доблест јавно да ѝ се извини на девојката со белата јакна, која ја испрскал кај Сити мол. Нема да навлегуваме во причините зошто се случило тоа, за дупката, водата и условите на патот, ќе се задржиме на гестот како искра на надеж дека во Скопје сепак се буди заспаната градска култура.

Со овој текст сакаме да му помогнеме на Игор да ја најде девојката со белата јакна, а исто така и да покажеме дека не боли да се биде човек, а не сељак.

Браво, Игор 🙂

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top