сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 50 ново

Вонредна вест: Зградата на британскиот парламент е блокирана од страна на полицијата

Полицијата во Лондон ги проверува просториите во британскиот парламент во врска со отворен “сомнителен пакет”, пишува Daily Mail. Според публикацијата, полициски службеници се во коридорите на парламентот. Полицијата го испитува инцидентот. Не се соопштуваат дополнителни детали.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top