недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 73 ново

Драма кај Буково, завеани 30 автомобили (видео)

Револтирани граѓани од состојбата на патиштата низ Македонија на Фејсбук објавија видео за драмата која се случува кај Буково каде се завеани 30 автомобили. Надлежните институции никако да одговорат на потребите на граѓаните. Снегот на патиштата не е исчистен, не се превземеет ниту основните мерки кои можат да спречат не сакани последици.

Видеото погледнете го тука

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top