вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 88 ново

Коњче го повреди принцот Хари (видео)

Принцот Хари за малку ќе настрадаше од церемонијалното коњче на Шкотската армија , кога на свеченоста , го гризна. Случката ја насмеа неговата свршеница , Меган Маркл , која надовр од строгиот протокол се изнасмеа.

Таа се спаси од коњчето , се поттргна , но затоа принцот не можеше да го иизбегне церемонијалното животно .

Понито наречено Круачан е маскота на Кралската регимента на Британската армија во Шкотска .

Кралската двојка Хари и Меган се во официјална посета на Единбург.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top