четврток, 19 јули 2018 | Вести денес: 103 ново

Утрово ограбена експозитура на Стопанска банка во Аеродром, крадецот избегал со 5 000 евра

Утрово околу 08,45 часот во СВР – Скопје било пријавено дека на булевар “Јане Сандански“ во општина Аеродром, во експозитура на Стопанска Банка, непознат сторител со закана со пиштол од вработените одзел сума на пари од околу 320.000 денари, по што го напуштил местото на настанот.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top