четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Дојде живот во РЕК Битола: Директорот забранил фотографирање (фото)

Директорот на РЕК Битола Васко Ковачевски наместо да си ја гледа работата се занимава со ситници што ги прават вработените.

Ковачевски му смета што направиле фотографија на работното место. Оттука тој им забрани да се сликаат на работното место и да објавуваат на социјални мрежи. За истото е издадена и наредба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top