вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 95 ново

Христијан Мицкоски се сретна со хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ: Потврдено пријателството и заемната поддршка

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се сретна со хрватскиот премиер и лидер на ХДЗ, Андреј Пленковиќ.

-Одлична и пријателска средба со хрватскиот премиер и лидер на ХДЗ Пленковиќ. Потврдено пријателството и заемната поддршка. Македонија има капацитети, а ВМРО-ДПМНЕ енергија за големи работи за нашите граѓани и за нашата држава, напиша Мицкоски на својот фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top