среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 84 ново

Тања прослави роденден со шампањ и јагоди во Австралија (галерија)

Македонскиот фолк-пар Новица и Татјана Василевски веќе неколку години живеат и работата во Австралија, каде како што велат си ја пронашле среќата.

Пејачката објави фотографија од својот роденден, на која преку насмевката на нејзиното лице, се открива и нејзината среќа. Нјезиниот сопруг бил романтичен, па со шампањско и јагоди го одбележале роденденот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top