среда, 15 август 2018 | Вести денес: 71 ново

Куче искаса човек на Камени мост

Куче-скитник нападна минувач на Камени мост во центарот на Скопје. Настанот во полиција го пријавил нападнатиот Д.Б. вчера околу 18.00 часот.

50-годишниот Д.Б. бил искасан сабајлето додека се движел на мостот. Со повреди се здобил во десната надколеница и веднаш потоа се упатил во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top