понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 79 ново

Евакуирана Амбасадата на Холандија во Сараево

Амбасадата на Холандија во Сараево е евакуирана откако Министерството за вматрешни работи на Босна и Херцеговина примило анонимен повик за поставена бомба.

Во Амбасадата на Холандија испратена е единица за борба против тероризмот и полиција.

Се уште нема информации за резултатите од проверката на објектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top