среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 84 ново

Отсечени селата Малино, Брест и Танушевци

Патниот правец кој води до селата Малино, Брест и Танушевци во општина Чучер Сандево од викендот е блокиран поради снежните врнежи, информира Центарот за упрвување со кризи на Град Скопје.

Во моментов во сите три села има електрична енергија и ќе се испратат екипи на терен.

Секоја година кога ќе заврне снег, ова се првите села кои се отсечени во скопскиот регион.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top