среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Koj ќе биде најромантичниот миг на свадбата на принцот Хари и Меган

Подготовките за свадбата на 19 мај на принцот Хари и Меган Маркл се во тек. Свадбата ќе започне во 12 часот на пладне по британско време. Исто така, веќе е утврдено кој ќе ја води нивната црковна церемонија. Еден од најромантичните моменти на нивната свадба ќе биде возењето со кочија по улиците на Виндзор до капелата St. George, каде ќе ги разменат заветите.

Луѓето ќе имаат можност да уживаат во големиот ден заедно со нив. Поканите сè уште не се испратени, но се предвидува дека ќе има околу 800 гости.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top